BARIŞ GÜRKAŞ

EAMBA (European Association of Mindfulness-Based Approaches / Avrupa Farkındalık Temelli Yaklaşımlar Birliği) sertifikalı akredite eğitmen olan Barış Gürkaş, Üniversite hayatına Okan Üniversitesi Psikoloji bölümünü burslu kazanarak başlamış ve İşletme Bölümünde çift anadal yaparak lisans hayatını tamamlamıştır.

Lisans sonrası, Okan Üniversitesi’nden Klinik Psikoloji üzerine uzmanlık derecesini almıştır. İstanbul’da Şişli ve Kadıköy ilçelerinde kendi özel kliniğinde tam zamanlı olarak danışan görmeye devam etmektedir.

Terapilerinde yöntem olarak Mindfulness yaklaşımını temel alarak, Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi tekniklerini kullanmaktadır. Terapilerinde bilimsel veriler ölçüsünde hizmetler sunan Barış Gürkaş, bireysel danışmanlıkların yanı sıra kurumsal şirketlere iyi oluş ve mindfulness temelli danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Barış Gürkaş, European Association of Mindfulness-Based Approaches (EAMBA) tarafından akredite edilen 270 saatlik eğiticilik eğitimini Lot Heijke süpervizyonluğunda tamamlayarak Mindfulness Eğitimeni olmuştur.

Ayrıca;

Anbean App (Mindfulness Temelli Meditasyon Uygulaması) Kurucusu

Türkiye Mindfulness Eğitmenleri Derneği (MINDED) Kurucu Üyesi

Futuristler Derneği Etik Kurulu Üyesi

Girişim Savaşçıları Mentor olarak çalışmalarına devam etmektedir.